Stánek na Tylově náměstí, na kterém stálo Jídlo zdarma, přilákal desítky Pražanů, kteří měli chuť ochutnat od všeho něco. Na stolku pak mohli okusit ovesného kapra, kapra z hlívy ústřičné, cukroví bez živočišného tuku i bramborový salát bez salámu a majonézy.

Chceme ukázat, že se dá najíst chutně a bez utrpení. Veganské jídlo nemusí být nejedlé, jak si mnozí myslí,“ vysvětloval kolemjdoucím vegan Petr. Ti bez předsudků ochutnávali jednu položku za druhou.
Video
délka: 00:52.95

U stánku s jídlem zdarma bylo plno. Většina lidí si na veganských alternativách pochutnala Eva Fornálová

Je to dobrota

Kolemjdoucí si jídlo pochvalovali „Tedy musím říct, že jsem nikdy nic takového nejedla. Jsme zvyklí jíst na Vánoce kapra. Zvláště ten z hlívy chutnal jako ryba,“ pochutnávala si kolemjdoucí Markéta na jedné ze dvou alternativ kapří večeře.

U stánku bylo celý večer plno. Zastavovaly se tady nejrůznější věkové kategorie, od náctiletých až po seniory. „Tedy kdo by to byl řekl, že se to dá jíst. Rozdíl poznám, ale není to špatné,“ smál se při ochutnávání senior Václav. V případě, že byste měli chuť si doma přichystat veganskou alternativu tradiční štědrovečerní večeře, recepty objevíte na stránce Vánoce bez násilí.cz.

Podívejte se na dobroty, které mohli lidé ochutnat:

Fotogalerie
32 fotografií