Výstava nabízí práci 100 nejlepších designérů z Itálie. „Vybraná díla jsou ikonami historie italského designu, jež reprezentují období, ve kterém vznikly, a jsou fyzickými svědky technologických inovací, ekonomického a společenského pokroku jejich doby,“ prozradil tajemník italského velvyslanectví Federic Bernardi.

Nechybí zde práce od proslulého Vica Magistrettiho, který je dle Italů jedním z italských designérů a architektů, jenž svými projekty a realizacemi nábytku a bytových doplňků nejvíce přispěl do sbírky klasických designových děl. Většina zastoupených návrhářů nábytku vychází z práce tohoto velikána.

Při vstupu do Národního domu na Smíchově si můžete přečíst něco o výstavě v českém, anglickém i italském jazyce. I ostatní popisky výstavy jsou v těchto třech jazycích. K orientaci vám navíc poslouží šipky na podlahách, které vás provedou od lamp a židlí ze třicátých let až ke stolku ze zahradního trpaslíka, který je ze současnosti.

Výstava potrvá v Národním domě na Smíchově až do 17. listopadu. Vstup je zcela zdarma.

Video
délka: 00:28.80

Podívejte se na malou ochutnávku. Eva Fornálová

Ikona Magistretti

Vico Magistretti byl slavný italský produktový a interiérový designér i architekt. Během svého života navrhl mnoho legendárních produktů pro značky jako Artemide, Cassina, Flou, Fritz Hansen, De Padova, Kartell, Schiffini a další. Na výstavě si můžete prohlédnout například dva druhy lampiček, které dodnes prodávají obchody s designovým nábytkem.

Podívejte se na ochutnávku z výstavy:

Fotogalerie
49 fotografií