Benefiční koncert, který nezisková organizace Asistence pořádá pravidelně každý rok, proběhl poprvé v prostorách Kasáren Karlín, kde byl zcela bezbariérový přístup do všech prostor, i na parket. Už po páté hodině večerní, před začátkem programu, se tady sešlo přes stovku nedočkavců, kteří se snažili ukořistit nejlepší místa s výhledem.

„O akci jsem se dozvěděla od přátel. Ráda podpořím něco, co má smysl. A pomoc druhým smysl má vždy,“ prozradila návštěvnice Kateřina, která na akci přišla, i když sama žádnou bližší zkušenost s handicapovanými lidmi nemá.

Smích i tanec

Celovečerním koncertům, které roztančily návštěvníky s postižením i bez něj, předskakoval divadelní soubor z Jedličkova ústavu Ještě chvilku. Se svou westernovou groteskou dokázal, že divadelní soubor plný vozíčkářů s postižením, dokáže konkurovat profíkům bez handicapu. O tom vypovídal i nepolevující smích a obrovský několikaminutový aplaus na závěr.

Přestože se jednalo o benefiční akci, při které bylo cílem vybrat co nejvyšší částku, vstupné bylo zcela dobrovolné. „Dobrovolné vstupné na akci bude sloužit na podporu hodin osobní asistence pro lidi s postižením. Asistence pomáhá lidem s postižením žít svobodným způsobem života v běžném prostředí,“ prozradil Erik Čipera z Asistence.

Ročně neziskovka Asistence poskytuje na 35 tisíc hodin služby osobní asistence. Rozvoj a rozšiřování tohoto projektu je z velké části založen na podpoře drobných dárců. A tak pokud jste o akci v Kasárnách Karlín přišli a máte chuť dopřát handicapovaným více svobody, můžete je podpořit i na webu www.darujasistenci.cz.

Fotogalerie
45 fotografií