„Pro tento rok jsme zvolili retrospektivní téma Doteky první republiky. Vnímáme to jako předznamenání oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa, ale hlavně jako výraz úcty k hodnotám uznávaným v meziválečném období, kdy naše země zažívala vzácné období prosperity a svobody,“ vysvětlovala starostka Prahy 2 Jana Černochová, proč pro tentokrát zvolili netradiční téma.

Cestování časem

V sadech se tak budou promenádovat herci v dobových kostýmech z divadla D21 a také tři automobily typické pro prvorepublikové období, a to Praga Piccolo z roku 1927, Laurin a Klement z roku 1931 a o dva roky mladší Tatrovka. 

Na jaká vína a burčáky se můžete těšit?

Video
délka: 01:14.04

Starostka Prahy 2 Jana Černochová prozrazuje, jaká vína a burčáky bude možné ochutnat. Eva Fornálová

Před samotným velkým dnem v Grébovce se můžete vypravit už v pátek na zahřívací kolo na náměstí Míru. A stejně jako v Grébovce i na náměstí Míru začíná program ve dvě hodiny odpoledne a končí v pozdních večerních hodinách.

O dobré pití nebude nouze – v Havlíčkových sadech si v sobotu budete moci koupit vína i burčáky hned ze 70 stánků. Kromě toho si můžete zasoutěžit na Burianově stezce v kvízu, který se bude točit okolo jmen významných osobností první republiky, nebo si budete moci vyrobit typickou čelenku, kterou nosily dámy v tehdejší době. Třešničkou na dortu celodenního popíjení pak bude večerní koncert Anety Langerové.

Fotogalerie
29 fotografií