„Je to čirá radost. Již několik let se držíme v absolutní špičce, a dokonce jsme první v kontinentální Evropě. Velké poděkování všem návštěvníkům, příznivcům a zejména zaměstnancům Zoo Praha a jejímu zřizovateli!“uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pražská zoologická zahrada je nejnavštěvovanější zoo v České republice. V loňském roce sem zavítalo přes 1,4 milionu návštěvníků a dosavadní letošní návštěvnost již překročila 1,1 milionu. V předchozích hodnoceních TripAdvisoru obsadila čtvrté místo (2015) a sedmé místo (2014); v letech 2015 a 2016 TripAdvisor pořadí nezveřejňoval.

Zoo Praha se každý rok snaží nalákat své návštěvníky. A to na zvířata a nové pavilony a expozice. Ošetřovatelům a zaměstnancům se odchovávat zvířata velmi daří a loňský rok byl pro zoo velmi úspěšný. Rozmnožilo se v ní více než 223 zvířecích druhů, kterým se narodilo přes 1191 mláďat.

Nové »bydlení«

Na blízkou budoucnost je v Zoo Praha připravená, i co se týká stavby nových expozic jako výstavba nových expozic pro gorily, lední medvědy či pandy velké. Naopak nedořešeny zůstávají dvě velké bolesti: protipovodňová ochrana a dopravní obslužnost.

Top ten zoologických zahrad 2017:

1. Loro Parque (Puerto de la Cruz, Španělsko)

2. San Diego Zoo (Sand Diego, USA)

3. Chester Zoo (Chester, V. Británie)

4. Singapore Zoo (Singapur)

5. Zoo Praha (Praha, Česká Republika)

6. St. Louis Zoo (St. Louis, USA)

7. Tiergarten Schönbrunn – Zoo Vienna (Vídeň, Rakousko)

8. ZooParc de Beauval (Saint-Aignan, Francie)

9. Bioparc Valencia (Valencie, Španělsko)

10. Folly Farm (Begelly, V. Británie)

 

Fotogalerie
62 fotografií