14. listopad 2018
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold

Jak se cítí prase v kleci nebo slepec? Jeden svět nabízí i filmy ve virtuální realitě

/
 • Jeden svět letos nabízí i filmy ve virtuální realitě.
  6. března 2017 ● 17:10
   

  Od 6. do 15. března můžete v Lucerně navštívit mezinárodní festival Jeden svět. Součástí letošního ročníku je působivý interaktivní program, který je zcela zdarma. Na několik minut můžete zažít virtuální realitu. Zkusíte si pocit slepoty nebo třeba pobyt v cele amerických vězňů.

  Vydat se sem můžete od 7. do 10. března mezi 17. hodinou a 21:30, 11. a 12. března již od 14. hodiny, 13. a 14. března až od 17 hodin a 15. 3. od 17, ale tentokrát jen do 20 hodin.

 • 1.

  6 x 9

  Jaké to je být americkým vězněm? Zažijte si několik minut v malé stísněné cele, která má 6 na 9 stop. Právě takto malý prostor může způsobit lidem psychické následky. Zvlášť když v něm stráví několik let. Vězně tak trápí halucinace, paranoia i ztráta identity.

  6 × 9

 • 2.

  Stísněné sny

  Při tomto promítání si můžete zažít agorafobii, což je abnormální strach z veřejných prostranství. Pomocí tohoto virtuálního projektu nyní každý dokáže pocítit, jakým způsobem tato fobie zkresluje vnímání třeba i obyčejné jízdy metrem či každodenního nákupu.

  Stísněné sny

 • 3.

  Já, zvíře

  Tady si přijdou na své ochránci zvířat. U tohoto snímku můžete zažít, co pociťují farmářská zvířata ve velkochovu. Dokument se snaží nahlédnout do malého prostoru, ve kterém se zvířata pohybují od narození až po smrt. Večer už si asi maso nedáte.

  Já, zvíře

 • 4.

  Kartonová bouračka

  A pokud se chcete bavit, vydejte se na kartonovou bouračku. „Řídit netřeba, vše ovládá automatický řidič zabudovaný do přístrojové desky. Co když se ale na silnici objeví překážka? Jak se má robotický řidič zachovat? Idylická jízda se mění ve svět statistik a pravděpodobností – a je jen na hráči, zda v daný okamžik zvolí obecné, nebo vlastní blaho,“ popisují organizátoři.
  Kartonová bouračka
 • 5.

  Poznámky o slepotě

  Jaké to je být slepý? Poslechněte si audiozáznamy spisovatele Johna Hulla, které byly v 90. letech zpracovány pro vědecké účely, především v oblasti neurologie. Projekce se zahalí do temna. Na pár okamžiků se tak stanete slepci, kteří vidí pouze obrysy a musí se spoléhat na svůj sluch.

  Poznámky o slepotě

 • 6.

  Vyhnaní


  Zajímá vás téma uprchlictví? Tak se vydejte na snímek Vyhnaní, který dává možnost zblízka nahlédnout do životů tří dětí, které z domova vyhnala válka a perzekuce. Díky kameře se tak stanete dalším členem party.
  Vyhnaní

 • 7.

  Na dobu neurčitou

  „Velká Británie je jedinou zemí EU, která může zadržovat osoby, jak dlouho uzná za vhodné. Imigranti marně toužící po azylu zde často končí v detenčních centrech,“ popisují organizátoři. Skrze tento snímek je tak možné zjistit, jak vypadá život těchto lidí a jak se cítí.

  Na dobu neurčitou

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

petrzn: Z a s r a n á sluníčkářská promuslimská propaganda!

(07. 03. 2017 07:10)
Zobrazit celou diskusi
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy