Expozice navazuje na dva stejnojmenné předchůdce. Jde tak již o třetí pokračování úspěšné výstavy Sexplicit. „Ozval se mi kamarád, že bych měl uspořádat pokračování. A tak to na mě padlo,“ vtipkoval v úvodu večera kurátor Prokop Bartoníček.

K vidění jsou nejen fotografie, ale také obrazy, instalace, videa a interaktivní objekty. „Výstava Sexplicit nechce šokovat ani soudit. Exponuje snahy různých lidí pracovat s pro ně více či méně citlivými tématy,“ prozradil Bartoníček, který je jedním z 25 vystavujících umělců.

Právě od něj nechybí projekt, kterým se proslavil v zahraničí – Vibrátor. „Od roku 2008 vytvářím statistiky sledovanosti největších serverů na světě. Koncentruji tak globální anonymní zájem o erotiku do předmětu určeného pro jednotlivce,“ vysvětloval.

Všechny rozesmálo, když si herečka Michaela Dolinová (52) jeho pět let staré dílo spletla s ponorkou. „No nevím, jak tomu doma říkáte vy,“ zasmál se autor originálního projektu, který svítí podle toho, jak moc lidé sledují pornografická videa na internetu.

Výstava potrvá od pátku 3. února až do 22. února. K vidění je ve 3. patře Obchodního domu Kotva vždy od 9 do 20 hodin. 

Podívejte se, jak to na vernisáži vypadalo:

Fotogalerie
41 fotografií