Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Cesta na pražská koupaliště: Jak se k nim nejlépe dostanete? Autem, MHD nebo pěšky?

/
 • Biotop Radotín nebo vodní nádrž Džbán. Jak se k nim nejlépe dostanete?
  15. srpna 2016 ● 11:45

  Léto v Praze je v plném proudu. Počasí v tomto týdnu by se mělo podle meteorologů umoudřit a sluníčko zase ukáže svou sílu. Pražané tak budou mít možnost vyrazit k vodě, kromě akvaparků jsou v metropoli k dispozici také přírodní koupaliště. Jaké z nich je právě pro vás nejblíž a nejvýhodnější z hlediska dopravy? Vyplatí se vám vyrazit k vodě autem, nebo spíš MHD, případně pěšky? 

 • 1.

  Koupaliště Šeberák

  AUTEM: Na koupaliště Šeberák na jihu Prahy můžete vyrazit jak autem, tak městskou hromadnou dopravou. Místo disponuje parkovištěm, které je zdarma.

  MHD: Z hlediska MHD je nejlepší docestovat na stanice metra na trase C v jižní části. Ze stanice Chodov vás autobus číslo 193 doveze až na zastávku Šeberák, ta je v sousedství koupaliště. Cesta trvá 11 minut. Stejně dlouho zabere cestování ze stanice Opatov, tudy na Šeberák jezdí autobus číslo 165.

  GPS parkoviště: 50°0'35.558"N, 14°29'50.008"E

  Šeberák lidé naleznou v jižní části Prahy.
  Autor: Foto Blesk - Jindřich Starý

 • 2.

  Koupaliště Motol

  AUTEM: Koupaliště Motol se nachází v těsném sousedství Fakultní nemocnice Motol a u silničního tahu Plzeňská. Je možné sem za koupáním vyrazit autem, ale oficiální parkoviště zde nenajdete. Je proto potřeba auto zanechat v okolí v rámci běžného provozu – samozřejmě zdarma.

  MHD: Městskou hromadnou dopravou je nejvhodnější docestovat na stanici metra A Nemocnice Motol, odtud lze přímo ke koupališti dojet autobusem číslo 167 na stanici Zahradníčkova, cesta zabere pouhé 2 minuty. Buďte opatrní, jelikož zastávka je zde pouze na znamení. Případně lze od stanice metra vyrazit pěšky po ulici Kukulova směrem na Plzeňskou. Tato procházka zabere zhruba 11 minut.

  Koupaliště Motol je situováno hned vedle fakultní nemocnice.
  Autor: www.koupalistemotol.cz

 • 3.

  Koupaliště Džbán

  AUTEM: Koupaliště Džbán v oblasti Veleslavína v Praze 6 má ve správě vlastní parkoviště, které je bez poplatků. Naleznete ho z opačné strany, než kudy se chodí od MHD. Cestu na parkoviště najdete od ulice V Středu.

  MHD: Cestovat hromadnou dopravou na Džbán se vyplatí nejlépe, pokud dorazíte na stanici metra A – Nádraží Veleslavín. Odtud máte možnost pokračovat tramvají nebo autobusem na zastávku Divoká Šárka, kam jezdí spoje číslo 26, 119 a 142. Odtud se návštěvníci vydávají pěšinou u točny tramvaje ke koupališti, chůze na místo zabere odhadem 7 minut.

  GPS parkoviště: 50°05'53.7"N 14°20'06.7"E

  Koupaliště Džbán můžete vyhledat nedaleko Veleslavína.
  Autor: Matěj Smlsal

 • 4.

  Hostivařská přehrada

  AUTEM: Rozsáhlá přehrada na jihu Prahy se nalézá mezi Háji a Hostivaří. Nachází se zde volně přístupné parkoviště, na které se dostanete od ulice K Jezeru. Jedná se o příjezdovou cestu ze severní strany přehrady.

  MHD: Jedním ze styčných bodů pro cestování MHD je v tomto případě konečná stanice Háje na trase C metra. Odtud mají návštěvníci Hostivařské přehrady několik možností, jak dorazit do cíle. Je možné cestovat autobusem číslo 293 na stanici Wagnerova, kam dorazíte za 3 minuty. Berte ovšem na vědomí, že zastávka je zde zrovna tak na znamení. Odtud cesta pěšky do areálu koupaliště zabere 8 minut.

  Alternativní cesta od Hájů směřuje na zastávku Jižní Město. Busy číslo 136, 165, 170 a 213 sem jedou 2 minuty, zbylá cesta pěšky potom trvá 9 minut. Redakce Blesk.cz tuto variantu velice doporučuje, jelikož oproti předchozí trase vede chůze přírodou mimo městskou zástavbu.

  Druhým styčným bodem, jak se na přehradu dostat z druhé strany, je ze stanice metra A – Skalka. Odtud mohou návštěvníci koupaliště nastoupit na autobus číslo 177, kterým za 10 minut docestují na zastávku Selská. Zde je opět potřeba dát řidiči včas znamení, aby zastavil. Zbývající cestu pěšky potom absolvují návštěvníci přírodou za zhruba 13 minut.

  GPS parkoviště: 50.041646, 14.529251

  Přehrada Hostivař se nalézá mezi Háji a Hostivaří.
  Autor: Daniel Vitouš

 • 5.

  Biotop Radotín

  AUTEM: Tento přírodní biotop se nachází v jihozápadním koutu metropole. Na místě je několik možností, kde zaparkovat. Lidé mohou své auto nechat v areálu za poplatek 30 korun na den nebo je možné parkovat na dvou místech v docházkové vzdálenosti zdarma. První z nich se nachází u nedalekého bistra. Pěšky odtud na koupaliště půjdete 9 minut. Druhé parkoviště je situováno u sportovní haly. Z tohoto místa vám cesta na biotop potrvá zhruba 8 minut.

  MHD: Samozřejmě také na koupaliště v Radotíně se dá dostat hromadnou dopravou. Ideální je vyrazit na cestu metrem ze stanice Smíchovské nádraží na trase B. Z této lokality jede na koupaliště autobus číslo 244, který cestující doveze za 17 minut na zastávku Otínská, která je na znamení. Odtud pěšky návštěvníci dojdou na koupaliště za 8 minut chůze. Stejným způsobem se dá na biotop dostat také o zastávku dál ze Sídliště Radotín.

  GPS parkoviště:
  49°58’56.848″N 14°21’51.062″E (bistro)
  49°58’52.599″N 14°21’26.061″E (sportovní hala)

  Biotop Radotín vyhledávají lidé v jihozápadním cípu Prahy.
  Autor: ČTK

 • 6.

  Koupaliště Divoká Šárka

  AUTEM: Malé koupaliště Divoká Šárka se nachází nedaleko Džbánu v Praze 6. Areál nedisponuje parkovištěm, což je daň za unikátní situování koupaliště uprostřed přírody. Dá se ovšem neoficiálně parkovat na nedaleké Evropské ulici, kde jsou situována různá restaurační zařízení. Cesta odtud trvá pěšky stejně dlouho jako od stanic MHD.

  MHD: Hromadnou dopravou návštěvníci vycestují ze stanice metra A – Nádraží Veleslavín. Stejně jako v případě cesty na nedaleký Džbán pak lidé vystoupí na zastávce Divoká Šárka. Jezdí sem spoje číslo 26, 119 a 142. Poté je zapotřebí vyrazit lesní cestou podél Šáreckého potoka. Na samotné koupaliště vás zhruba za 18 minut dovede červená turistická značka.

  Koupaliště Divoká Šárka se nachází nedaleko Džbánu.
  Autor: Face

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy