Velvyslanec byl prvním závodníkem, který poměřil své síly s Paulem Kellerem, členem představenstva Nadace Europeana, který ve stejný čas soutěžil na kole v Amsterodamu. Big Art Ride v Praze navazuje na virtuální jízdy, které minulý měsíc proběhly v Bruselu, Paříži, Římě, Wroclavi a nebo ve Vídni.

Celý projekt reprezentuje interaktivní formou evropská umělecká díla, mezi kterými se nachází i deset českých výtvarných skvostů ze sbírek Národní galerie v Praze, Národního muzea, Moravské galerie v Brně nebo například i z Husitského muzea.

Pražané o víkendu zažijí nevšední virtuální cyklojízdu. Vydat se mohou na cestu za uměním Evropy.
Autor: Archív: Europeana

Každý, kdo nasedne na kolo a nasadí si virtuální brýle, se rázem přenese na virtuální projížďku Evropou. Vybírat potom může z celkem sedmi nabízených zemí Evropské unie a během každé imaginární projížďky uvidí vznik jednotlivých výtvarných děl zařazených do tohoto projektu.

Cyklisté se projedou jak současností vybraných měst, tak minulostí, která budou reagovat na jejich pohyb. Nejmodernější technologie Pražanům pomáhá přiblížit kulturní dědictví a historii Evropy. Každá z cest je přenášena na velkou plazmovou obrazovku, a tak se podívanou budou moci pokochat i kolemjdoucí.

Pražané si mohou při každé své jízdě také zasoutěžit s jezdci z Amsterodamu a na konci závodu se virtuálně potkat se svým evropským sousedem. Big Art Ride mohou obyvatelé metropole navštívit v sobotu a neděli před hlavní branou Výstaviště v Praze Holešovicích, a to vždy od 11 do 19 hodin.

Fotogalerie
6 fotografií