Staveniště předala TSK vybrané stavební firmě Colas CZ loni koncem listopadu. Stavebníci tak mohli začít budovat staveniště, zahájit sondy pro ověření polohy a trasy inženýrských sítí, provést inženýrsko-geologický průzkum či přípravné práce pro terénní úpravy. Nyní bude po zimní pauze následovat stavba samotného mostu. ""

Uzavírky tentokrát jen krátké

Do konce srpna přinesou práce drobnější zúžení a provoz bude většinu času zachován ve dvou pruzích v obou směrech. Výjimkou bude noc z 19. na 20. dubna, kdy bude od 19:00 do 06:00 dálnice průjezdná jen v jednom pruhu v každém směru. V době osazování konstrukce jsou pak podle mluvčí v plánu i krátkodobé úplné uzavírky.

Demolice mostu začala na konci předloňského července. Původně měly být práce hotové v noci ze soboty 24. na neděli 25. července, avšak kvůli neočekávaným potížím se uzavírka D11 prodlužovala a tvořily se dlouhé kolony. Práce nejdříve zkomplikovalo to, že stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem. Následně demolici ztížilo také velké množství výztuže, která rovněž nebyla zanesená v dokumentaci a o které dělníci nevěděli.

Samotné osazení nosníků se uskuteční během krátkodobých úplných uzavírek provozu, a to maximálně na 30 minut během jedné noci. V současné době zhotovitel stavby projednává přesné termíny těchto omezení,“ uvedla Lišková.

Fotogalerie
25 fotografií