„Situace s provozem linky 112 směrem k zoo byla vzhledem k častým mimořádným situacím na vjezdu do tunelového komplexu Blanka v poslední době již neudržitelná. Spoje linky 112 často končily v kolonách,“ uvedl Drápal. Dopravní zácpy podle něj nepříznivě ovlivňovaly pravidelnost provozu linky i obsluhu městské části Praha-Troja a přilehlých oblastí.

Dopravní opatření je nově možné díky stavební úpravě výjezdu autobusů ze zastávky Nádraží Holešovice a přilehlého zastávkového ostrůvku. Spoje linky 112 tak budou mít trasu jízdy kratší asi o 950 metrů. Podle Drápala tak podnik ročně ušetří asi tři miliony korun.

Kvůli změně trasy linky nebude v srpnu autobus dočasně obsluhovat zastávku Pelc Tyrolka, která je pod mostem Barikádníků. Od září do prosince bude v této zastávce zastavovat náhradní linka X112, která bude jezdit mezi Nádražím Holešovice a Pelc Tyrolkou. „Pokud bude zkušební provoz vyhodnocen kladně, asi od poloviny prosince 2020 začne tato linka jezdit pod číslem 187,“ dodal mluvčí.

Plánovaná linka s číslem 187 by podle Drápala měla být zvláště pro studenty, kteří bydlí na nedalekých kolejích Univerzity Karlovy v Praze. Bude tak v provozu v období školního roku.

Fotogalerie
65 fotografií