Hovořilo se o tom již dříve, ale teprve nyní vstupuje projekt Areálu ledových sportů do finále. Koncem února totiž městská část Praha 11 předala stanoviště pro jeho realizaci zhotoviteli. Pakliže vše půjde jak má, areál by měl být hotov již na jaře příštího roku. Stát bude u ZŠ Ke Kateřinkám.

Takto by měl po dokončení Areál ledových sportů vypadat.
Takto by měl po dokončení Areál ledových sportů vypadat.
Autor: ÚMČ Praha 11

Areál bude sestávat z kluziště, které poslouží jak normálnímu bruslení či hokeji, tak i například curlingu. V jeho prostorách se budou nacházet mimo jiné také prostory pro fitness, fyzioterapii a rehabilitaci. Jeho velkou devízou je to, že bude bezbariérový.

Benefit pro místní děti

Věřím, že bude areál dostavěn v termínu, aby mohl co nejdříve sloužit obyvatelům naší městské části, především pak jihoměstským dětem,“ uvedl starosta Jiří Dohnal (Piráti) v rámci předání pozemku pro budoucí staveniště.

Podle místostarosty Prahy 11 Ondřeje Prokopa (ANO) „budou mít místní děti konečně možnost vyzkoušet si nejrůznější ledové sporty, aniž by musely cestovat přes celou Prahu.“ Zároveň k tomu dodal, že mimo trávení volného času bude k dispozici žákům i v rámci hodin tělocviku.
Fotogalerie
6 fotografií