„Celkem bylo vysázeno 4 200 kusů tulipánů, 3 600 kusů narcisů, 3 600 kusů krokusů,“ uvádí v tiskové zprávě mluvčí Prahy 14 Veronika Berná, „a 1 500 kusů ladoněk.“ Stalo se tomu tak během loňského podzimu. Ale až teprve nyní mohou obyvatelé Prahy 14 tento záměr pořádně docenit. Rostliny konečně vykvetly.

Mám radost, že nám přálo počasí a že květiny nepřemrzly, že se investice do nákupu cibulovin vyplatila,“ neskrýval potěšení starosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09). „Teď se z nich můžeme těšit.“

Praha 14 kvete všemi barvami

Největší aglomerace vysázených květin lze nalézt například v tzv. centrálním parku nedaleko stanice metra Rajská zahrada. Záhonky krášlí také prostor před úřadem městské části, zrovna tak i před poliklinikou Parník nedaleko metra Černý Most. Zkrášlení se ale dočkaly i Hostavice, konkrétně v parku Vidlák.

Květiny netrhat

Co je však potěchou pro oko jedněm, může to svádět druhé k neplechám. „Škody v desítkách tisíc korun způsobují vandalové, případně lidé, kteří si nově vysázené květiny nebo stromy odnášejí na vlastní zahrady,“ upozorňuje starosta, který tím tak nabádá obyvatele ke vzájemnému respektu a ohleduplnosti.

Fotogalerie
11 fotografií