„Naše městská část pravidelně pořádá tematické akce a programy věnované rozličným kulturám. Letos stejně jako v minulých letech vyvěsí 10. března vlajku Tibetu, a to v rámci iniciativy Vlajka pro Tibet,“ stojí v tiskové zprávě radnice Prahy 3. Mimo samotné vyvěšení vlajky hodlá radnice přiblížit tibetskou kulturu i doprovodným programem.

Film o »žijícím Buddhovi«

Program, který radnice schválila, má připomenout kulturu a historii Tibetu. Zájemci budou moci navštívit kupříkladu fotografické výstavy, nebo dokonce film Žijící Buddha o jednom z nejuznávanějších duchovních učitelů Tibetu Gjalwa Karmapovi. Ten se bude promítat 14. března v Kulturním centru Vozovna od 18 hodin. Ceny vstupenek se pohybují od 30,- Kč do 50,- Kč podle míst sedadel.

Výstava fotografií z Tibetu

Ještě dříve ale bude zahájena tematická výstava Svět tibetského buddhismu v Galerii pod radnicí. Fotograf Zdeněk Thoma bude na výstavě prezentovat své fotografie z oblasti Tibetu a okolních horských regionů. Sám autor bude přítomen na vernisáži, která proběhne 8. března v 15 hodin, a při její příležitosti proběhne i slavnostní rozprášení mandaly.

Výstava bude ke zhlédnutí v Galerii pod radnicí na Havlíčkově náměstí 9 od 8. do 28. března. Při vernisáži této výstavy budou podávány nejrůznější tibetské speciality. Od sušených sýrů, sušeného jačího masa až po pokrmy z typické tibetské mouky z praženého ječmene. Výstavu bude možno navštívit bezplatně.