Milovníci zvířat dostanou o nadcházejícím víkendu v Praze možnost vykonat dobrý skutek. V kavárně The Spot v Chodské ulici na Vinohradech proběhne kočičí umísťovací výstava, odkud si lidé budou moci odnést domů nového kamaráda.

Pořadatelé na události nabídnou 20 až 30 opuštěných koček, které za sebou často mají smutné a složité příběhy. Například Reginka žila devět let u mladé slečny, když se ale v rodině narodilo dítě, které začalo mít zdravotní komplikace, domácí mazlíček musel pryč.

„Mladé kočky Ritchie a Conchita žily roky u hodné starší paní. Ta ale bohužel onemocněla a nakonec skončila dlouhodobě v nemocnici a zvířat se proto musela natrvalo vzdát,“ uvádí další z příběhů pořadatelka akce Dana Javůrková z Občanského sdružení na ochranu zvířat Podbrdsko, které působí také v hlavním městě.

Je to jen zlomek toho, co všechno mají kočky, které se o víkendu na výstavě objeví, za sebou. Lidé dostanou příležitost poskytnout jim nový domov v pátek 24. února od 15 do 18 hodin, událost pokračuje ještě v sobotu 25. února od 11 do 18 hodin. Na místě návštěvníci zakoupí také různé kočičí potřeby.

Fotogalerie
14 fotografií