„Tyto taxíky jsou součástí expozice Muzea komunismu. Je libo zážitek z totalitní doby? Astronomické ceny za jinak levné služby. Buďte opatrní – nebo si objednejte spolehlivou taxislužbu.“ Tak zní anglický text na jednom z plakátů.

Je psaný žlutě na červeném podkladu a doplňuje ho komunistická hvězda.

„Existuje tu organizovaná skupina, která kazí jméno jak Praze, tak i všem poctivým taxikářům. Svou činnost mají založenou na tom, že okrádají turisty. Právě proti této organizované skupině je ta kampaň vedena a já věřím, že bude mít výsledky,“ řekla Blesk.cz primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Jeden z letáků odkazuje na komunismus.
Autor: MHMP

Další plakát uvádí srovnání cen taxislužeb v Praze a ostatních světových metropolích. Dozvíte se z něj, že v Praze oficiálně platíte za kilometr 1 euro, v Barceloně dvě, například v Londýně šest a v Praze neoficiálně 11 eur.

„Chcete si užít jednu z nejdražších jízd taxíkem na světě?“ ptá se lidí plakát.

Tento plakát srovnává ceny v Praze a vybraných světových metropolích.
Autor: MHMP

Třetí leták pak informuje o tom, že přibližná cena jízdy taxíkem z centra na letiště činí 400 korun.

Z tohoto plakátu se navíc na lidi usmívá i primátorka Krnáčová (ANO).

Leták informuje o průměrné ceně jízdy taxislužbou z centra na letiště.
Autor: MHMP

Kampaň se objeví mimo jiné v Pařížské, u hlavního nádraží, na náměstí Republiky nebo u Karlových lázní. V ulicích má být vidět do poloviny příštího roku.

„Vytipovali jsme místa, kde se stokorunoví taxikáři objevují nejvíce, a na ta se zaměřujeme. Kampaň turisty na jejich přítomnost upozorní, a tím je snad i ochrání. Doufám ale také, že se nám ta místa podaří toho problému zbavit trvale,“ dodala primátorka Krnáčová.