Za několikanásobnou majetkovou trestní činnost mu soud vyměřil rok pobytu za mřížemi. Muži se ale do káznice vůbec nechtělo. Když mu proto Obvodní soud pro Prahu 1 několikrát posílal rozsudek, čímž by nabyl právní moci, tak jej prostě nepřevzal a dělal, jako by nic.

Možná si tím prodloužil pobyt na svobodě o pár dnů a týdnů, ale z dlouhodobého horizontu si zavařil o to víc. Na muže byl z pochopitelných důvodů vydán zatykač. „Detektivové z oddělení pátrání se dali okamžitě do práce a operativním šetřením zjistili, kde by se hledaný mohl nacházet. Pátrání je zavedlo až do bytu v pražských Letňanech,“ pravil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Video
Video se připravuje ...

Policisté kvůli hledanému muži přelézali přes balkony ve výšce, ze které mrazí. Policie České republiky

Nic pro slabé povahy

Když policisté přišli na místo a snažili se na dotyčného dozvonit a dobouchat, neuspěli. Jenže na sebe přivolali pozornost souseda, která jim umožnil přelézt z jednoho bytu do druhého pomocí balkónu. „V devátém patře,“ upozorňuje mluvčí, že rozhodně nešlo o přelézání zábradlí pro slabé povahy! Jednomu by se z té výšky snadno mohla zatočit hlava.

„Z balkonu se dostali až do ložnice, kde za použití zákonných výzev a donucovacích prostředků, hledaného muže zatkli,“ pokračuje mluvčí. Tomu tak nezbylo nic jiného, než se svěšenou hlavou a s pouty na rukou nasednout do policejního vozu a nechat se odvézt do cely předběžného zadržení, odkud putoval do věznice s ostrahou.

Fotogalerie
5 fotografií