Někdy se to asi stalo každému, kdo si někdy objednal zboží přes internet – nedočkavě vyčkával na balíček, který mu měla přepravní společnost dovézt, ale kurýr nikde! Přesně taková muka zažíval v pátek dopoledne 52letý muž. Kurýr k němu měl podle jeho slov dorazit už během dopoledne, to se ale nestalo. S objednaným balíkem dorazil až odpoledne. To už byl muž vytočený doběla. Prý kvůli tomu musel rušit nasmlouvané zakázky a přišel o spoustu peněz – a rozhodl se situaci řešit po svém. 

Balík, který měl zaplatit, vytrhnul kurýrovi z ruky a se slovy „Za tohle ti dám tak maximálně dvě stovky“ s nezaplaceným zbožím ujel pryč. Kurýr se hned vydal za ním a po cestě zavolal na linku pražských strážníků. „Operátor ho měl stále na příjmu a navigoval autohlídku až k obchodnímu centru v Radlické ulici, kde strážníci 52letého muže dostihli,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Na místě muž i kurýr strážníkům celou událost shodně popsali. Muž, který balík ukradl, navíc uvedl, že se snažil dovolat manažerovi společnosti, aby si postěžoval, ale ten mu telefon opakovaně nezvedal, a tak se rozhodl si vzít balíček, aniž by zaplatil. „Případ si převzala státní policie, která nyní bude posuzovat, zda se jedná o trestný čin, či přestupek,“ dodala mluvčí.