Na případu s názvem Střecha, který se týkal podezření ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné platby, celníci začali pracovat loni a dokončili ho letos v létě. Při vyšetřování spolupracovali s moldavskými, rumunskými a ukrajinskými úřady.

Podle mluvčí skupina vyráběla cigarety v České Lípě a skladovala je na Moravě, odkud je pak distribuovala koncovým zákazníkům po celé Evropě. „Při prověřování trestného činu celníci zadokumentovali přepravu a distribuci více než 6,5 milionu cigaret,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že při domovních prohlídkách celníci našli 17,7 milionu kusů nelegálních cigaret, téměř 11 200 kilogramů tabáku, řezačku a sušičku tabáku i kompletní linku na výrobu cigaret. Vedle toho zajistili 30 000 eur (zhruba 740 000 Kč) v hotovosti, peníze na bankovních účtech, kamion a osobní auto BMW. Obvinění jsou nyní ve vazbě a celníci případ předali pražským kriminalistům.

Video
Video se připravuje ...

Pražští celníci odhalili skupinu lidí, kteří po Evropě nelegálně obchodovali s cigaretami, které vyráběli v České Lípě. Celní správa

Fotogalerie
5 fotografií