Vše se začalo odehrávat v ulici Magdaleny Rettigové v centru Prahy, a to za bílého dne. Zloděj si vytipoval zaparkované vozidlo, do kterého se vloupal, a z kterého si odnesl mobilní telefon. O jeho počínání následně zpravil kolemjdoucí policii.

Video
délka: 01:11.40
Video se připravuje ...

Pražští policisté během několika minut dopadli muže, který se vloupal do zaparkovaného vozidla, aby ukradl mobilní telefon.  Policie České republiky

„Jelikož se kriminalisté vraceli z oběda a měli to doslova za rohem, byli na místě během pár minut,“ uvádí mluvčí Policie ČR Richard Hrdina. Oznamovatel policistům ukázal, kam lupič utekl, tak se vypravili v jeho kročejích. A nemuseli vpravdě ani příliš spěchat.

K jeho smůle si vybral jednu z budov, kde se nedobrovolně uvěznil v chodbě, ze které je k východu zapotřebí vstupní karta,“ pokračuje mluvčí. „Uvězněný se ještě snažil dostat ven za pomoci páčidla, které vytáhl z batohu, ale kromě způsobení další škody v řádech několika desítek tisíc korun, se mu to nepodařilo.“ Nezbylo než proklít vlastní pech a poddat se osudu, který se před ním nerýsuje ve zrovna optimistických odstínech.

„Pro kriminalisty to byla snadná práce a padesátiletý muž skončil v poutech. Orientačním testem na drogy bylo zjištěno, že muž je uživatelem pervitinu a tímto způsobem si na něj zřejmě vydělával,“ informuje Hrdina. V případě odsouzení mu hrozí až dvouleté vězení.

Fotogalerie
11 fotografií