Vychytralá skupina si chtěla vydělat peníze prodejem aut, které ale nikdy nevlastnili. Půjčovali si je jak v Česku, tak na Slovensku, aby je následně prodali nic netušícímu zájemci. A zašli dokonce ještě dál „Ve dvou případech se dokonce stalo, že podvodníci pod smyšlenou záminkou, například výměny pneumatik, získali vozidlo od nového majitele zpět a prodali ho dalšímu novému zájemci,“ popisuje policejní mluvčí Jan Rybanský.

Od poloviny minulého roku o skupině policie věděla a shromažďovala informace o jejich trestné činnosti. „Poté co kolegové zjistili, kde se podezřelí nacházejí, bylo jejich zadržení otázkou času. Na přelomu měsíce ledna a února je kriminalisté zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou na různých místech České republiky. Jednoho z podezřelých, například v autobuse u Devíti křížů, když chtěl vycestovat mimo území republiky,“ sdělil Rybanský.

„V současné době jsou trestně stíháni dva obvinění pro trestné činy podvod a zpronevěra. Jednomu z nich hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest a v tuto chvíli je za jinou trestnou činnost již ve vězení do poloviny roku 2026. Zatímco druhý je stíhán vazebně a hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody,“ uzavřel mluvčí.

Video
Video se připravuje ...

Kriminalisté společně se zásahovou jednotkou zadrželi podezřelé z nelegálního obchodu s auty Policie České republiky

Fotogalerie
7 fotografií