„Policisté nalezli včera na Brněnsku vozidlo, kterým podezřelý odjel z místa činu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský s tím, že na případu policisté dál pracují a prověřují poznatky od občanů. „Bohužel zatím žádný nevedl k dopadení podezřelého. Za tyto poznatky občanům děkujeme,“ nechal se slyšet. 

Modrooká blondýnka Klára M. (†33) žila s přítelem v Liberci. „Naposledy se mu telefonicky ozvala z pracovní cesty ve čtvrtek 2. února kolem 19. hodiny s tím, že se vrátí následující den,“ uvedli policisté, na něž se vystresovaný partner Kláry M. obrátil v sobotu ve dvě ráno. Nedařilo se mu s přítelkyní spojit, telefon měla vypnutý. Ženu pak našli zavražděnou v hotelu v ulici Na Poříčí v centru Prahy. 

Z vraždy je podezřelý 42letý Petr Kraus, po němž policie vyhlásila pátrání s tím, že z místa činu odjel vozem Škoda Scala - právě ten policisté v pondělí našli. „Hledaný muž je ozbrojený a nebezpečný, proto se ho prosím nesnažte zadržet ani jinak kontaktovat. Pokud jste ho viděli nebo víte, kde by se mohl nacházet, kontaktujte linku 158,“ uvádí Rybanský s tím, že se může pohybovat po celé republice nebo mohl i vycestovat do zahraničí.

Muž je vysoký 190 centimetrů, je štíhlé a sportovní postavy. Vlasy má krátké, na stranách vyholené. Zdánlivě působí věkem na 40 až 45 let. Bydliště má hlášené v Liberci. 

Video
Video se připravuje ...

Insta Crime Podcast: Milovník detektivek ubil manželku cihlou pdc, icp, Jedlička Čebotareva

Fotogalerie
11 fotografií