Třiatřicetiletý muž se na začátku prosince vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. „Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř. Kriminalisté z druhého oddělení Prahy I zajistili kamerové záznamy, na kterých byl prozatím neznámý muž velmi dobře zachycen a dali se do práce,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

V průběhu dalších třech týdnů se stejný muž vloupal do dalších třech provozoven a celková škoda se postupně vyšplhala až na bezmála čtvrt milionu korun. 

„Díky skvělé osobní a místní znalosti jedné policistky, získali kriminalisté poznatek, který je zavedl až k podezřelému muži. Ve spolupráci s ostatními hlídkami zadrželi v polovině ledna třiatřicetileté muže, kterého posléze obvinili ze spáchání trestného činu krádež. Vazebně stíhaný muž, může v případě odsouzení, i s ohledem na výši způsobené škody, skončit až na pět let za mřížemi,” dodal Hrdina.

Video
délka: 01:41.84
Video se připravuje ...

Policisté chytili zloděje, který za tři týdny vykradl čtyři provozovny. Policie ČR

Fotogalerie
4 fotografie