Řada policistů a záchranářů vyjížděla v sobotu navečer k hrůzné události. V Novodvorské ulici pachatel vytáhl nůž a zaútočil na dvě ženy. Podle informací Blesku si obě vybral náhodně, to v neděli dopoledne potvrdili i policisté. 

„Případem se zabývají kriminalisté z oddělení vražd pro podezření z trestného činu vražda ve stádiu pokusu. Podle prvotních zjištění se poškozené ani útočník (občan České republiky, ročník 1988) neznali a jednalo se o bezdůvodný útok. Jednou z verzí je i to,že muž mohl zaútočit kvůli svému psychickému stavu,“ uvedli na Twitteru.

Jedna z žen utrpěla vážná zranění, byla uvedena do umělého spánku a převezena na traumatologii do motolské nemocnice. Druhá žena utrpěla lehčí zranění, záchranáři ji převezli do Thomayerovy nemocnice,“ popsala už v sobotu večer Blesku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Útočník se hned po útoku dal na útěk. Policisté ho dostihli v ulici o kus dál od místa činu, obklíčili ho a chystali se ho zatknout. Muž, jenž v ruce stále držel zakrvácený nůž, se k nim ale rozběhl a chystal se zaútočit i na ně! Policisté nezaváhali a začali na nebezpečného pachatele střílet. „Muselo být použito donucovacích prostředků včetně střelné zbraně,“ komentoval to policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Když se zneškodněný muž sesunul k zemi, policisté ho hned začali oživovat. Svědkyně, která vše viděla z okna svého bytu, zákrok popsala následovně: „Policisté resuscitovali toho muže ještě před příjezdem záchranky. Z okna jsme viděli, jak dělají masáž srdce. Velká fyzická výdrž, celkem se záchrankou to mohlo být i 15 minut. Všichni rychlí, organizovani, slušní, žádná panika, dobrá práce,“ napsala na Twitteru.

Útočníka se ani přes usilovnou práci policistů a záchranářů nakonec zachránit nepodařilo, muž zemřel. „Jednalo se skutečně o mimořádně náročnou situaci. O zákroku jsme informovali Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS),“ dodali policisté s tím, že okolnostmi použití služební zbraně se nyní GIBS zabývá.

Fotogalerie
58 fotografií