Celý incident se odehrál v pátek 1. července dopoledne v Praze 5. „Do jedné z obývaných chatek vstoupil nikým nezvaný útočník a po jeho nájemci chtěl půjčit dvě stě korun a mobilní telefon, ale nepochodil,“ popsal jeho počátek policejní mluvčí Jan Rybanský. Muž se ovšem odmítl jen tak vzdát, s křikem povalil nebožáka na postel a s nožem v ruce žádal peníze. Hrozil přitom, že muže zabije!

„Napadenému z obavy o život nezbylo nic jiného než útočníkovi vydat obálku s několika tisíci korunami. Spolu s obálkou si agresor vzal i telefon a na odchodu ještě udeřil okradeného pěstí do obličeje, čímž mu způsobil frakturu spodiny očnice a další řadu zlomenin. Poškozený následně kvůli uvedenému zranění musel vyhledat odbornou lékařskou pomoc na traumatologii,“ dodal Rybanský.

Policisté se hned začali případem zabývat, brzy získali informace, které je na stopu útočníka přivedly. „Ve stejný den nedlouho před půlnocí jej zadrželi hlídkaři druhého policejního obvodu v jednom z domů na Barrandově,“ uvedl mluvčí. Gaunera obvinili z loupeže, hrozí mu až desetileté vězení. Není však vyoučeno, že se právní kvalifikace rozroste o další trestný čin. 

Video
Video se připravuje ...

Muž loupil 1. července 2022 v chatové oblasti v Praze 5. Policie České republiky

Fotogalerie
3 fotografie