Muž, který má podle rozsudku na svědomí nedbalostní těžké ublížení na zdraví, má také zaplatit odškodné více než 800 tisíc korun. Z výpovědí svědků vyplynulo, že se ani po útoku na dítě nejspíše příliš nepoučil a ani před tím psa moc nezvládal.

O tom mluvil hlavně svědek Richard H., který se s ním několikrát během venčení svého vlastního psa Kaštana na Petříně potkal, dokonce se s ním i bavil. „Vždy byl na volno, vysvětloval to tak, že má elektrický obojek,“ řekl. Párkrát se stalo, že Thor na jeho psa sice zpočátku agresivní nebyl, ale pak na něj začal narážet, a proto vždy raději odešel. Jednou ale došlo na to, že se Jaroslav P. někde podle svých slov „zakecal“ a psu nevěnoval pozornost.

Svědek majiteli Thora prý několikrát opakoval, aby si ho odvedl, protože cítil, že je něco špatně. Pak došlo na to, že Thor se do jeho psa zakousl. Oba dva se je pak pokoušeli od sebe oddělit. „On ho nezvládal, tahal ho po zemi a držel ho za obojek, ani nepožil ten elektrický obojek,“ popsal incident. Řekl, že se také snažil Thora od svého psa odrthnout a v podstatě se spolu kutáleli ze svahu dolů.

Jeho pes si podle něj z útoku odnesl několik zranění. „Má od zubů důlek v kosti a měl trhlinu v lokti,“ řek. Mluvil také o tom, že Jaroslav P. svého psa těžko zvládal. „Zabral a nic s ním nenadělal,“ řekl. Dokonce se od něj dozvěděl i to, že Thor před pár měsíci napadl ještě jiného psa.

Nechtěl zaplatit operace

Ve výpovědi svědka také zaznělo, že Jaroslav P. se zdráhal zaplatit peníze za operace psa a doposud uhradil jen asi třetinu výdajů. „Stálo mě to dohromady přes 15 tisíc,“ řekl svědek. Dokonce prý majitel Thora vymýšlel plán, že by výdaje za operace zaplatila pojistka jiného psa, což nakonec nevyšlo, ale zato to trochu zavání podvodem. Jaroslav P. také najednou začal tvrdit, že svědkův pes Kaštan napadl Thora.

„To jsem nebyl já“ 

Richard H. si také po útoku na dítě v médiích všiml, že policie hledá pachatele, který mu hodně připomínal právě Jaroslava P. Dokonce se ho na to i zeptal, ten ale všechno popřel. Svědkova přítelkyně také obviněného muže už po útoku viděla brzy ráno na ulici se psem bez vodítka. „Byli jsme zaražení,“ řekl. Nakonec se ale rozhodl, že půjde na policii.

Jeho svědectví i incident s Kaštanem zazněl i během odůvodnění rozsudku. Soudkyně Petra Háková poznamenala, že obžalovaný tuto událost zkreslil. „Uvedl úplný protiřeč, že jeho pes byl napaden Kaštanem,“ řekla. 

U soudu už dříve zaznělo, že Jaroslav P. ani není skutečným majitelem Thora. To potvrdil i Richard H., který viděl jeho očkovací průkaz. Pes oficiálně patří ženě, která u soudu odmítla vypovídat. Není úplně jasné, co má s obviněným mužem společného.

Rodiče pokousaného chlapce ale viděli na sociálních sítích, že se skutečná majitelka Thora se psem klidně po útoku fotografovala na sociálních sítích a dost se divili tomu, že se psem po napadení mohla klidně chodit po městě dál. Jejich syn se stále z napadení zotavuje a čekají ho ještě další operace.

Video
délka: 02:22.30
Video se připravuje ...

Rozsudek nad Jaroslavem P., který venčil psa, jenž na Petříně pokousal dítě. (7. února 2022) Blesk.cz - Jan Zázvorka

Fotogalerie
5 fotografií