Poplach rozpoutal v Hráského ulici v sobotu krátce před sedmou ráno muž, který se vloupal do kolárny jednoho z tamních domů. Všímavý soused zavolal policii a nahlásil, že se muž pohybuje po obytném domě s pistolí v ruce! Na místo hned vyrazily všechny hlídky policistů, které byly poblíž, aby nebezpečného muže zneškodnily. „Policisté společně propátrali celý obytný dům včetně sklepních prostor, avšak kromě několika vypáčených dveří a připravených věcí k odnosu (dvě umělé květiny a nové záchodové prkénko) nikoho na místě nenašli,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Hned proto začali prohledávat i okolní ulice. Díky přesnému popisu podezřelého brzy našli v nedalekém parku. „Za použití hrozby namířené střelné zbraně se ho podařilo zadržet. Při následné prohlídce u muže nalezli plynovou pistoli a velké množství nástrojů, jako například pákové kleště, šroubováky, dláta a kombinované kleště, které mu sloužily k překonávání vstupních dveří,“ uvedl mluvčí. To však nebylo vše – u sebe měl muž také sáčky s drogami, dva páry kradených značkových tenisek, rušičku signálu GPS a největší překvapení číhalo v malé taštičce – tam měl zloděj 300 tisíc korun v hotovosti! „Policie v současné chvíli zjišťuje, zdali peníze nepochází z jiné trestné činnosti,“ dodal mluvčí.

Policisté také záhy zjistili, že muž není v oboru žádným nováčkem – loni už byl pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, do roku 2022 má podmínku. „Tomuto sedmiměsíčnímu trestu odnětí svobody se tedy nevyhne a v případě odsouzení za další trestný čin krádež se mu může prodloužit až o další tři roky,“ řekl Hrdina na závěr.

Fotogalerie
11 fotografií