S pěkným podvodníkem měli co do činění pražští kriminalisté, naštěstí brzy spadla klec! Zadrželi a obvinili muže, který se loni hned dvakrát pokusil prodat pozemek v jedné z obcí v okrese Praha-západ, a to i přesto, že mu vůbec nepatřil! „Obviněný umístil inzerát s nabídkou na známý internetový portál zabývající se nákupem a prodejem, pak čekal, zdali se někdo ozve,“ popsal mužovo počínání policejní mluvčí Jan Rybanský.

Na začátku září se muži ozval první zájemce a přes SMS se dohodli na ceně pozemku - sedm milionů. Polovinu částky měl kupující zaplatit podvodníkovi při podpisu smlouvy o koupi, zbylých 3,5 milionu při přepisu pozemku do katastru, zněla dohoda.

„Zájemce o pozemek následně kontaktoval advokáta, aby připravil potřebné dokumenty. K prodeji a následnému zápisu do katastru nemovitostí však již nedošlo. Zájemci - poškozenému - se totiž povedlo zkontaktovat se se skutečným majitelem pozemku, který zjistil, že se jedná o podvod, celá událost tak skončila v rukou pražských kriminalistů,“ dodal Rybanský.

To ale muži nestačilo - jen o 14 dní později chtěl tentýž pozemek prodat jiné zájemkyni! Jediný rozdíl byl v tom, že částka při podpisu smlouvy měla být o 250 tisíc nižší. „Ani druhý pokus však podvodníkovi nevyšel a na vše se včas přišlo,“ uvedl mluvčí.

Muže policisté nakonec po rozsáhlém pátrání zadrželi v průběhu ledna v podzemních garážích. „Zákrok v garážích byl spojen i s domovní prohlídkou, neboť muž při páchání této činnosti nebyl žádným nováčkem a za obdobnou trestnou činnost byl opakovaně souzen. Naposledy ho soud v roce 2012 poslal do vězení na několik let,“ popsal mluvčí. Gauner je teď ve vazbě, hrozí mu až osm let vězení.

Video
délka: 01:22.76

Muž chtěl prodat cizí pozemek, nebylo to poprvé. Zadrželi ho policisté. Policie České republiky

Fotogalerie
7 fotografií