V neděli pět minut po půlnoci řidič v Kbelské ulici svou divnou jízdou přilákal policisty na hlídce. Pomalá jízda a kličkování ze strany na stranu přimělo muže zákona podezřelé auto zastavit a zkontrolovat. Když přišli k autu, bylo vše jasné! Seděli v něm dva cizinci a kolem nich byl silně cítit alkohol.

Nabídl úplatek

Řidič byl donucen vystoupit z vozu a podrobit se dechové zkoušce. Ukázalo se, že muž cizí národnosti, který auto řídil, měl přes dvě promile alkoholu! Mezitím z auta vystoupil druhý muž a snažil se celou situaci vyřešit, bohužel pro něj, špatnou cestou. Jednomu z policistů nabídl peníze a chtěl, aby jeho kamarádíčka pustili. Jeho drzá troufalost mu nevyšla a policisté oba muže odvezli na policejní služebnu.

„Třiadvacetiletý řidič je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi. O čtyři roky starší spolujezdec je podezřelý ze spáchání trestného činu podplácení, za což mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi,“ řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Video
délka: 01:43.40

Řidič svou podezřelou jízdou přilákal policisty. Měl přes dvě promile alkoholu, jeho spolujezdec chtěl uplatit policisty, aby nic neřešili. Policie České republiky

Fotogalerie
4 fotografie