S kolegy jsme prováděli obyčejnou hlídkovou činnost, kdy jsme projížděli ulicí Wilsonova. Pak jsme se připojili k pronásledování vozidla, které ujíždělo ulicí Milady Horákové,“ sdělil pro Blesk.cz jeden ze zasahujících policistů. „Vozidlo jsme nadjeli směrem k Letenskému tunelu, neboť jsme měli podezření, že pojede do centra.“ Podezření se záhy potvrdilo a řidič vjel do Letenského tunelu.

U jeho ústí však byli policisté připraveni. „S kolegy jsme vyhodnotili situaci, kdy jsme podali kolegům informaci, že budeme používat donucovací prostředek zastavovací pás. Následně jsem vyběhl z auta a prostředek použil, vozidlo ho přejelo všemi čtyřmi koly,“ popsal muž zákona, který bleskurychle musel pásy z vozovky také odstranit, aby na ně nevjela policejní vozidla, která byla v těsném závěsu.

Pásy splnily účel

Jak se záhy ukázalo, pásy splnily svůj účel. Po jejich projetí řidič nezvládl řízení a na nábřeží Kapitána Jaroše narazil do služebního vozu, přičemž kolizí zranil jednoho policistu. Podle mluvčí Policie ČR měl také muž najíždět na dalšího uniformovaného strážce pořádku.

Řidič svou jízdou ohrožoval silniční provoz. Několikrát vjel do křižovatky na červenou, jen tak tak se nikomu nic nestalo. „Jeden z policistů použil při zákroku služební zbraň,“ popsala pro Blesk.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Muž byl dle jejích slov zdrogovaný – testy prokázaly přítomnost amfetaminu a metamfetaminu.
Video
délka: 01:27.96

Honička v Praze 7, 19. listopadu 2020. Policie České republiky

Nyní je řidič podezřelý ze spáchání násilí proti úřední osobě a obecného ohrožení, za což mu dle Siřišťové hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. „Po vyhodnocení biologického materiálu může být muž podezřelý  i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky. Případ prošetřují kriminalisté,“ uvedla Siřišťová.

Policie žádá veřejnost

Byla to náročná akce pro nás všechny. Ale na použití donucovacího prostředku jsme školeni našimi instruktory,“ uzavřel zasahující policista. Nyní je na případných svědcích zběsilé jízdy, kteří mohli utrpět újmu či jí jen přihlíželi, aby se ozvali na linku 158 a situaci pomohli lépe vysvětlit a zmapovat.

Video
délka: 00:18.21

Honička v Praze 7, 19. listopadu 2020. Policie České republiky

Fotogalerie
24 fotografií