Číhal na parkovišti u supermarketu na svou oběť! Zloděj si vyhlédl 61letého muže, který se vydal na nákup. Když se vrátil na parkoviště a ukládal nákup, zloděj ho stále sledoval. Sotva muž vyrazil vrátit košík, využil muž toho, že auto na tu chvíli nezamkl. „Odcizil mu z auta peněženku, ve které měl mimo jiné hotovost a platební kartu. Hned po krádeži odjel podezřelý ve vozidle značky Peugeot 306 červené barvy a dosud nezjištěné registrační značky,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Z karty, kterou v peněžence našel, pak provedl dva neoprávněné výběry. „Tímto jednáním vznikla jednašedesátiletému poškozenému škoda dosahující částky dvě stě tisíc korun,“ dodala mluvčí. 

Podezřelého zachytily kamery, policisté ho podezřívají ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. „Pokud muže na záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158. Děkujeme,“ uvedla Siřišťová.

Video
délka: 01:00.87

Muž ukradl druhému peněženku a vybral z ní peníze, škoda 200 tisíc. Policie České republiky

Fotogalerie
4 fotografie