„Dva lidi ohrožují lidi nožem!“ Tak znělo oznámení, k němuž v pondělí před polednem vyjížděla hlídka strážníků do ulice Františka Lenocha na Albertově. „Na místě se hlídce přihlásil oznamovatel a sdělil, že viděl v ulici na lavičce muže a ženu, kteří se hádali kvůli penězům a vedle sebe měli položený kuchyňský nůž. Z bezpečnostních důvodů jim ho odebral a položil na vzdálenější lavičku,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová. 

Muž a žena se pak vydali do nedaleké Přemyslovy ulice. Netrvalo dlouho a strážníci povedenou dvojici, která se opět hádala, našli. Žena se hlídce snažila celou situaci objasnit. Muž ji prý uhodil do obličeje kvůli penězům, proto na něj vytasila kuchyňský nůž. Muž se odmítl vyjádřit, a tak strážníci byli nuceni přivolat na místo státní policii. 

Chtěla se pořezat

Nato se žena začala chovat velice agresivně, rozhazovala kolem sebe věci a svého partnera častovala vulgárními nadávkami. Muž popíral, že by ženu napadl a nůž si prý jen zapomněl na lavičce.  

Žena na výzvy strážníků, aby se uklidnila, nereagovala. Podle strážníků její chování vykazovalo známky požití alkoholu nebo drog. Chování agresivní ženy se vystupňovalo, když v jednom momentě rozšlápla sklenici a střepem se chtěla pořezat na zápěstí. „Hmaty, chvaty a přiložením pout jí strážníci ve zranění zabránili a přivolali záchrannou službu. Za doprovodu hlídky byla žena převezena do péče odborníků,“ řekla Ernestová.