Kradli skoro každou noc. Celkem sedm lidí ve věku od 18 do 47 let má na svědomí vloupačky, krádeže aut, vloupání do různých obchodů i vozidel,  poškozování obecně prospěšných zařízení, ale i drogové delikty. Od února způsobili škodu za více než 700 tisíc korun! „Celý ,zlodějský gang' vedl zkušený osmadvacetiletý recidivista,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Ten přitom krátce předtím, než řádění začalo, vyšel z vězení, kde si odpykával pětiletý trest. Policie celou sedmičku zadržela začátkem června. Pro jednu ženu, která byla dokonce už půl roku hledaná, protože nenastoupila do vězení, si přišli přímo k Vltavě. Tam se v klidu opalovala na lehátku, jako by se nechumelilo.

Takhle je policisté zadrželi:

Video
délka: 01:05.40

Policie zadržela sedm lidí, kteří si v Praze a středních Čechách nakradla věci za více než 700 tisíc. Hledá také majitele kradených věcí. Policie České republiky

Šest lidí z gangu zatím policisté obvinili z trestných činů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování, další trestné činy jim ale na triko ještě přibudou. „Vzhledem k období, ve kterém skupina trestnou činnost páchala, tedy v době, kdy byl vyhlášený nouzový stav, hrozí obviněným za tyto trestné činy až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová s tím, že dva gauneři jsou ve vazbě, ostatní na svobodě. 

Kriminalisté u nich našli kradená auta a motorky i další odcizené věci. Zveřejnili jejich fotografie, pokud některou z nich poznáváte, ozvěte se na linku 158.

Podívejte se na video z krádeží:

Video
délka: 02:03.20

Policie zadržela sedm lidí, kteří si v Praze a středních Čechách nakradla věci za více než 700 tisíc. Hledá také majitele kradených věcí. Policie České republiky

Fotogalerie
7 fotografií