Začátkem června procházel se ženou holešovickou tržnicí, když k němu přistoupil mladík a chtěl se zmocnit jeho příruční tašky! Když se mu to nepodařilo, vytáhl teleskopický obušek a seniora ohrožoval. Ten se ale nedal a muž záhy z místa utekl.

Dlouho ale sekat latinu nevydržel. O dvě hodiny později v prodejně elektroniky nedaleko tržnice vyrval ženě mobil z ruky a dal se na útěk. „Pracovníci prodejny vyběhli za mužem ven, kde čelili fyzickému útoku vedeného obuškem. Nakonec muže doběhli, na místě ho zadrželi a předali ho policistům,“ popsala policejní mluvčí Lucie Drábková. 

„Skutek byl vyřešen ve zkráceném přípravném řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ dodala mluvčí.

Policisté se z kamer dozvěděli i o jeho prvním skutku z holešovické tržnice. Hledají teď proto seniora, který se stal obětí loupežného přepadení. „Žádáme postaršího muže, aby se přihlásil na linku 158. Rovněž tak žádáme ostatní občany, pokud jste byly svědky prvního incidentu nebo jste se stali obětí trestného činu, kontaktujte linku 158,“ dodala Drábková. Za loupež a vydírání mu hrozí až desetileté vězení. 

Fotogalerie
4 fotografie