Podle německé policie vzal nůž a zasadil své nebohé ženě několik bodných ran! Pak teprve 18měsíčního synka naložil do auta a prchl s ním přes hranice do České republiky. Oběť naštěstí přežila. Němečtí muži zákona hned zalarmovali ty české, kteří nebezpečného zločince podezřelého z pokusu o vraždu zadrželi 45 minut po oznámení. 

V peugeotu s německou značkou, který zastavili v úterý večer na 41. km dálnice D1 ve směru na Brno, našli kromě zločince i rok a půl starého chlapce. „Cizinec bude umístěn do policejní cely, o osudu chlapce rozhodne příslušný Orgán sociálně právní ochrany dětí,“ uvedli už v úterý policisté.

„Cizinec překročil hranici ČR v 17:48 na přechodu Krásný les v Ústeckém kraji. V té době ještě nebyl osobou v pátrání,“ řekl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík s tím, že okolnosti, za jakých se cizinec dostal do ČR, šetří Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Jde do vazby

Ve čtvrtek Krajský soud v Praze rozhodl o umístění podezřelého z vraždy do vazby. „Muž byl zadržen na základě evropského zatýkacího rozkazu, který vydal soud v Německu. Krajský soud v Praze rozhodl o vazbě, protože muž byl na útěku, a hrozilo proto, že by mohl utíkat dál,“ řekla pro Blesk.cz mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá.

Fotogalerie
22 fotografií