Chtěl udělat radost rodičům, a tak jim 14. února vyrazil koupit dárek k Valentýnu. Když stál muž u kasy a rovnal si do tašky nákup, přišli k němu dva muži s lahví v ruce. „Chtěli po něm, aby jim koupil flašku, že mají žízeň,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž se ale nenechal zastrašit a hromotluky odmítl s tím, že takhle to přece nechodí. Tím je ale pořádně naštval. „Jeden z útočníků mu pak přetáhl kapuci přes hlavu a natlačil ho na pult, čímž mu znemožnil pohyb. Následně mu rozbil o hlavu žárovku, kterou sebral ze stolu. Druhý z útočníků ho pak kopl a pěstí udeřil do obličeje,“ popsal chvíle hrůzy mluvčí. Oba pak z obchodu jako by nic odešli.

Zmlácený muž vše oznámil na policii s tím, že mu navíc ze zadní kapsy zmizely dva tisíce. „Také mu byl poškozen mobilní telefon a vlivem úderu do obličeje přišel o jednu kontaktní čočku. Celkově mu tak vznikla škoda téměř čtyři tisíce korun,“ řekl mluvčí. 

Celý incident zachytily kamery, policisté záběry v pondělí dopoledne zveřejnili. Nedlouho poté se lotři přihlásili na služebně, za loupež jim hrozí až desetileté vězení.