Mimořádný opravný prostředek podle databáze InfoSoud nedávno obdržel Městský soud v Praze, který se případem zabýval jako první instance. Dovolání podal obžalovaný, potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. Městský soud podnět spolu se spisem předá k rozhodnutí nejvyšší instanci do Brna.

Podnikatel Gubin žil v Praze od jara 2017. Na konci roku vjel svým mercedesem do skupinky turistů, kteří přecházeli po přechodu ve Spálené ulici. Alkohol předtím zkombinoval s antidepresivy, navíc byl podrážděný po hádce s manželkou. Mezi davy slavícími silvestra se pohyboval rychlostí 116 až 129 kilometrů za hodinu. Šestadvacetiletá architektka z Kolumbie nestihla před jeho vozem uskočit a na místě zemřela.

Gubin policistům po nehodě tvrdil, že si na střet s chodkyní nevzpomíná, soudní znalci to ale označili za nemožné. Původně sliboval, že bude spolupracovat a že se nebude vyhýbat stíhání. Po propuštění z vazby na milionovou kauci však odjel z ČR do Ruska, které své občany nevydává. Částka tak propadla českému státu. Gubinovi hrozí zatčení při každém opuštění Ruska.

K Nejvyššímu soudu míří kvůli podanému dovolání také další tragická nehoda, která se stala v Praze na silvestra následujícího roku. Nicoleta Pavlovová srazila na Vinohradech dvě chodkyně, jedna zemřela. Pavlovová si má odpykat 4,5 roku. Byla pod vlivem alkoholu.

Fotogalerie
20 fotografií