Policisté muže zadrželi přímo na pracovišti v uplynulých dnech, případem se zabývali na základě oznámení firmy, které začalo mizet zboží v hodnotě statisíců korun. „Po několikaměsíční důsledné práci se policistům podařilo rozkrýt nezákonné praktiky, do kterých byli zapojeni tři dlouholetí pracovníci společnosti, a to na pozici údržby,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle policie kradli zejména elektroniku, o kterou je na trhu zájem: mobilní telefony, paměťové karty, bezdrátová sluchátka, hodinky, fotoaparáty, tablety, kamery, externí disky a podobně. Výrazně levně je pak prodávali sami nebo s pomocí dvaapadesátiletého známého, který nebyl zaměstnancem společnosti.

„Na tomto případu jsme od začátku spolupracovali s policejním oddělením. V naší společnosti trváme na nejvyšších standardech, a proto musí všichni naši zaměstnanci dodržovat zákony a předpisy. Můžeme potvrdit, že případ neměl žádný dopad na naše zákazníky,“ uvedla PR manažerka Amazonu pro střední a východní Evropu Miroslava Jozová.

Při domovních prohlídkách a prohlídkách prostor firmy nalezli policisté hotovost přes milion korun a větší část ukradené elektroniky. Největší škodu policisté prokázali dvaačtyřicetiletému muži, hrozí mu tak až osmiletý trest, třicetiletému podezřelému až pětiletý trest a čtyřiačtyřicetiletému až čtyřletý trest vězení. Muži, který s prodejem pomáhal, hrozí za legalizaci výnosů z trestné činnosti čtyři roky v base.