V závěrečné řeči u pražského městského soudu státní zástupce Martin Bílý uvedl, že se muž k trestnému činu propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka víceméně přiznal. V jeho domě kriminalisté nalezli výbušniny, které by podle znalců mohly způsobit smrt, a návod na výrobu bomby. Slovák vinu odmítá.

U soudu se podle Bílého podařilo prokázat, že obžalovaný chtěl podomácku vyrobenou výbušninu použít a zranit nebo zabít lidi. Státní zástupce připomněl, že se Dominik K. přiznal k tomu, že dříve plánoval teroristický útok v Prešově. Chtěl na autobusovém nádraží nechat vybuchnout tlakový hrnec naplněný kovovými částicemi. Také před zadržením v roce 2017 si podle žalobce vyhledával návody, jak z chemických látek vyrobit nástražný výbušný sytém. V pražském bytě měl podle něj pak budíky, které lze použít jako časovače k bombě.

„Imponovali mu teroristé a fascinovaly ho techniky Islámského státu,“ prohlásil Bílý. Na facebooku Dominik K. podle něj vědomě používal džihádistické symboly, stahoval si videa s popravami a chtěl, aby Česko zavedlo právo šaría. Muž zároveň sledoval kázání bývalého imáma Sámera Shehadeha, kterého považoval za svůj vzor, uvedl státní zástupce. Shehadeh je stíhán za podporu terorismu.

Bílý navrhl Slovákovi trest v dolní polovině trestní sazby. Za přípravu teroristického útoku lze uložit pětileté až patnáctileté vězení. Soud by měl podle státního zástupce Dominika K. i vyhostit na neurčito z Česka. Žalobce dodal, že podle znalců má násilnické sklony a je nebezpečný.

Dominika K. zadržela policie v roce 2017, od té doby je ve vazbě. Muž v roce 2015 konvertoval k islámu. Tvrdí ale, že radikální myšlenky již dříve opustil. V Praze podle své výpovědi žádný útok neplánoval.