Tragédie se odehrála 18. srpna 2017. Holčičku z kolumbijsko-německé rodiny vtáhlo pod vodu filtrační zařízení - chyběla na něm totiž mřížka. „Šla jsem se podívat, co se děje. Dcera mi řekla, že její sestra je na dně bazénu a nemůže vyplavat, takže i já jsem začala křičet jako šílená. Nebyly jsme schopny ji dostat z vody ven,“ uvedla v rozhovoru pro TV Nova před dvěma lety Andrea V. „Je nutné najít viníky, protože musejí zaplatit za své nezodpovědné chování, kvůli kterému přišla o život dvanáctiletá dívka,“ uvedla.

Policisté nyní ukončili vyšetřování. „Kriminalisté podali návrh na podání obžaloby z trestného činu usmrcení z nedbalosti na šestačtyřicetiletého muže, který jako stavbyvedoucí realizoval stavbu a rekonstrukci bazénu,“ řekl policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že při stavbě nebyly dodrženy předepsané normy a filtrační zařízení bylo odkryté. „Za zmiňovaný trestný čin hrozí v případě odsouzení až šestiletý pobyt za mřížemi,“ uvedl mluvčí.

Dívenka pod vodou strávila 20 minut, než se ji podařilo dostat na břeh. Záchranáři ji sice oživili, o pár dní později však v nemocnici na následky zranění zemřela.