Situace se odehrála v sobotu 17. srpna večer v pražských Holešovicích. Policejní hlídka zastavila dva muže v autě v Jankovcově ulici krátce po 21:00. „V rámci kontroly policisté podrobili řidiče orientační dechové zkoušce na alkohol a také testu na drogy,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Alkohol v těle šofér neměl, zato drogy byly pozitivní. Muž ani nezapíral a rovnou strážcům zákona přiznal, že návykové látky užívá.

Spolujezdec v tom ale řidiče auta nenechal. Hned po předložení dokladu uvedl, že má problémy s penězi, a proto prodává drogy. „Na důkaz svého tvrzení otevřel taštičku přehozenou přes rameno s několika dávkami pervitinu. Pět tablet extáze pak vyndal ukryté ve spodním prádle. Následnou kontrolou vozidla policisté nalezli další skryté drogy a také nůž s dvaceticentimetrovou čepelí,“ sdělil dále Jan Rybanský.

Oba cestující z kontrolovaného auta proto skončili na policejní služebně. Spolujezdci hrozí až pět let za mřížemi, řidič se bude zodpovídat z řízení pod vlivem návykové látky a také z jejího přechovávání.

Video
délka: 01:13

Policejní kontrola dvou mužů v autě v pražských Holešovicích Policie ČR

Fotogalerie
6 fotografií