Tragická nehoda se stala na pražských Vinohradech zhruba půl hodiny před koncem roku 2018. Jedenapadesátiletá majitelka vinotéky, která jela z Nuslí, podle obžaloby nepřizpůsobila rychlost jízdy okolnostem ani svým schopnostem, nezvládla řízení a na křižovatce v Bělehradské ulici smetla dvě ženy přecházející po přechodu. Poté pokračovala v jízdě, aniž by jim poskytla nebo přivolala pomoc. Krátce poté v nedaleké Korunní ulici narazila do pěti zaparkovaných aut, svědci tohoto incidentu ji zadrželi na místě do příjezdu policie.

„Bohužel si na nic nevzpomínám,“ řekla dnes řidička u Obvodního soudu pro Prahu 2. Ví prý pouze to, že o silvestrovském večeru popíjela s přáteli ve své vinotéce šumivé víno a že se pak marně snažila sehnat taxi. Poté si pamatuje až to, že byla v nemocnici. Dále řekla, že alkohol moc nepije a že po něm nemívá výpadky paměti. Popřela, že by si v daný den vzala neurol. Lék prý dříve užívala kvůli úzkostem a mírným depresím.

Tragický návrat z práce

Žena, která po nehodě zemřela, se vracela ze svého obchodu, kde do noci prodávala. Její přeživší kamarádka dnes vypověděla, že nepily žádný alkohol, do přechodu vstoupily běžnou chůzí a auto neviděly. Dále uvedla, že ji dodnes bolí zraněná noha. Po řidičce požaduje 1,3 milionu korun za nemajetkovou újmu a bolestné. Příbuzní zemřelé ženy, která byla matkou nezletilého syna, se domáhají 15,5 milionu korun.

Řidičce, která je ve vazbě, hrozí až osmileté vězení za usmrcení z nedbalosti, nedbalostní těžké ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci. Hlavní líčení bude pokračovat 30. května výslechem znalců z oborů soudního lékařství, psychiatrie a dopravy.

Fotogalerie
6 fotografií