K prvnímu případu došlo koncem loňského roku časně zrána v hotelu v Křižíkově ulici. „Neznámý vešel do hotelu a bez povšimnutí prošel jeho prostory až k recepci. Za recepčním pultem však nikoho nenašel, a tak se začal zajímat o to, co je na něm,“ uvádí v tiskové zprávě policejní mluvčí Jan Rybanský. Konkrétně to byla peněženka s hotovostí i platebními kartami. Nadto si ještě lupič odnesl dokonce trezor s několika desítkami tisíc korun!

Video
délka: 01:27

Policisté pátrají po neznámém pachateli dvou uskutečněných krádeží a jedné nepovedené. Muži v případě dopadení hrozí až dva roky vězení. Policie České republiky

Napodruhé neúspěch

19. ledna se neznámý pachatel pokusil svůj čin zopakovat v prodejně na Basilejském náměstí. Nejprve vyčkal odchodu zaměstnankyně mimo dohled prodejního pultu, aby se zpod něj pokusil vydolovat pokladnu plnou hotovosti.

Video
délka: 01:10

Policisté pátrají po neznámém pachateli dvou uskutečněných krádeží a jedné nepovedené. Muži v případě dopadení hrozí až dva roky vězení. Policie České republiky

„To se mu však nepodařilo, neboť žena si jeho počínání všimla, a včas se vrátila. Mezi oběma posléze vznikl verbální konflikt, kdy se muž dušoval, že za pultem nebyl,“ uvádí mluvčí. Zaměstnankyně si však zachovala duchapřítomnost a prohlédla záznam z bezpečnostních kamer, který muže usvědčil. Proto kvapně z obchodu utekl.

Straka v kolejích

Ve středu 6. února došlo k zatím poslednímu známému přečinu dotyčného. Tentokrát si vzal na paškál vysokoškolské koleje v ulici Pod Lipami, kde se vloupal do skladu. „Ten následně prohledal a z nalezené bundy si vzal peněženku s doklady, platební kartou a mobilní telefon. Vše v celkové hodnotě přesahující dvacet pět tisíc korun,“ uvádí Rybanský. Také v tomto případě ale muže zachytily bezpečnostní kamery.

„Totožný muž figuruje v prvním i v druhém popsaném případu jako podezřelý z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v případě odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody,“ uzavírá policejní mluvčí. Pakliže dotyčného z fotografií či ze záběrů kamer poznáváte, kontaktujte linku tísňového volání 158.

Fotogalerie
6 fotografií