V předvánoční čtvrtek, 20. prosince, se muž rozhodl, že si trochu přilepší. Vešel do jednoho z obchodů na Florenci, kde zamýšlel loupit. A protože v obchodě zrovna nikdo nebyl, vrhnul se do akce. „Dej sem peníze!“ křičel na prodavačku, přičemž k jejímu překvapení vytáhl z kalhot penis se slovy, že u sebe má nůž. 

„Prodavačka byla touto situací natolik konsternována, že lupiči vydala z pokladny tisícikorunu, kterou muž popadl a z obchodu utekl neznámo kam,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muže se kriminalistům podařilo zadržet 7. ledna a je stíhán vazebně. Záhy se totiž ukázalo, že toho má lupič na svědomí mnohem víc – a „živí“ se také jako poměrně zdatný podvodník. „Detektivové zjistili, že třiačtyřicetiletý muž se vydává za zaměstnance renomovaného rádia, kdy pomocí propracované legendy mámí z náhodně vytipovaných obětí peníze,“ uvedl Hulan. 

Muž prý lidem tvrdil, že rádio, v němž je zaměstnaný, posílá každý den promo auto do ulic metropole a posluchači, který ho jako první najde, vyplatí desetitisíce korun. Podvodník sliboval, že své oběti prozradí, kde se auto nachází, výměnou za poplatek a polovinu vyhraných peněz. „Díky tomu si z obchodů odnášel hotovost ve výši tisíce a více korun, to podle toho, jak moc byla jeho oběť v danou chvíli solventní,“ dodal Hulan. Muž byl za podobné delikty již odsouzen, kriminalisté proto pátrají po dalších podvedených – může jich být totiž mnohem víc. „Kriminalisté vyzývají každého, kdo se s tímto mužem potkal a byl jím stejným nebo podobným způsobem podveden, ať se jim přihlásí prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodal Hulan.

Fotogalerie
3 fotografie