Podezřelí se nejprve vloupali do domu přes vchodové dveře a poté vylomili dveře bytu. Ten celý prohledali a nalezli mobil, dva notebooky, kufr a kovový trezor. Všechny věci sbalili s sebou, včetně masivního trezoru.

Nejspíš ho ale neunesli a na schodech jim vypadl na zem. Muži pak se zbytkem lupu za sto tisíc korun z domu rychle utekli. Jejich nešikovnost navíc způsobila škodu padesát tisíc korun za poškození schodiště. „Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě dopadení a odsouzení za tyto trestné činy hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ prozradil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Podle vyšetřovatelů to byl pravděpodobně první ze série podobných patnácti případů vloupání do bytů: „Podle stylu provedení by celou sérii mohli mít na svědomí právě muži zachyceni na záznamech ve Vítkově ulici. Provedené prověřování do současné doby nevedlo k dopadení mužů,“ vysvětluje Daněk. Pokud muže poznáváte nebo máte jakékoliv informace, kontaktujte linku 158.

Fotogalerie
6 fotografií