Tohle opravdu nevypadalo na rutinní službu. Strážníci Městské policie hl. m. Prahy si během své čtvrteční šichty povšimli vozidla, které na silnici vykazovalo podezřelé manévry. Řidiče se proto odhodlali zastavit a zkontrolovat.

„Strážníci konající hlídku si vozidla všimli v Libušské ulici v Praze 12,” uvedl pro Blesk.cz mluvčí Městské policie hl. m. Jan Čihák. „Řidič vozidla jel značně nestandardní jízdou, což u hlídky vzbudilo podezření.” Jak se později ukázalo, ne plané. „Řidič inkriminovaného vozidla na výzvu k zastavení zareagoval sešlápnutím pedálu na plyn,” uvedl mluvčí. Po honičce dlouhé zhruba 10 kilometrů však v ulici 5. května havaroval. „Mezitím stihl nabourat nejen několik vozidel, ale rovněž i poškodit svodidla,” sdělila mluvčí Policie ČR Andrea Zoulová. 

Posléze se ze svého vozu pokusil utéct, ale marně, strážníci jej dostihli a zadrželi. Při bližší kontrole přitom zjistili, že byl muž nejen pod vlivem amfetaminu, ale zároveň měl vysloven dokonce dva zákazy řízení motorového vozidla, pročež byl předán dopravnímu oddělení Policie ČR s podezřením na ohrožení pod vlivem návykové látky, maření úředního výkonu a poškození cizí věci. „U vozidla bylo navíc objeveno, že neslo registrační značku, která náležela jinému vozu,” uvedla Zoulová. Tím však zásah bezpečnostních složek ještě neskončil.

Snaha o útěk

Spolu se zdrogovaným řidičem totiž cestovala i spolujezdkyně. Ta se po útěku svého druha přemístila za volant a pokusila se s autem z místa činu ujet. I její snaha ovšem přišla vniveč.

Zdrogovaný řidič se zákazem řízení motorových vozidel se snažil ujet strážníkům. Nakonec nezvládl řízení a s vozidlem havaroval.
Autor: David Malík

„Posledního půl druhého roku se bohužel takovéto případy, kdy se řidiči snaží před běžnými kontrolami ujet, množí,” vysvětlil Čihák. Jak však nejen tento případ dokládá, je to snaha zcela marná. A řidičům, byť s menšími či většími vroubky, ještě o to více uškodí.

Video
délka: 03:07.37

Pražští policisté naháněli zdrogovaného řidiče. MP Praha

Fotogalerie
13 fotografií