Poprvé policisté zmiňovaného řidiče zaregistrovali v noci na úterý 17. července na Evropské ulici, kde prováděli silniční dohled v civilním autě s radarem. Kolem nich projelo taxi rychlostí, která převyšovala povolený limit o více než 20 kilometrů v hodině.

Policisté proto auto zastavili a zkontrolovali. „V rámci kontroly policisté zjistili, že devětapadesátiletý muž hned dvěma rozhodnutími úřadů pozbyl právo řídit motorová vozidla. Jeden zákaz řízení mu byl vysloven koncem roku 2017, druhý na začátku letošního roku. To byl důvod, proč policisté řidiče následně převezli na policejní služebnu,“ uvedl k případu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Po této situaci strážci zákona muže propustili a výslovně ho upozornili, aby už dál za volant nesedal. Přesto ho ještě tu samou noc hlídka viděla, jak jede svým taxíkem směrem k Letišti Václava Havla.

Video
délka: 01:59.06

Policejní záběry z druhé kontroly neukázněného taxikáře. Policie ČR

Chtěl přeparkovat a stěžoval si

Policisté proto muže zastavili znovu – tentokrát už z důvodu trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. „Tuto druhou silniční kontrolu provázely určité paradoxy. Nejprve chtěl kontrolovaný od policistů svolení, aby mohl auto přeparkovat na nedaleké parkoviště. Jako důvod své žádosti uváděl, že pokud nezaparkuje auto tam, kam má, hrozí mu za to od zaměstnavatele pokuta. Něco takového samozřejmě policisté povolit nemohou,“ popsal další dění Tomáš Hulan.

Druhým paradoxem byla podle strážců zákona skutečnost, že zadržený řidič začal policisty vinit z toho, že mu svým přístupem zničili život. Nebral prý přitom vůbec v potaz skutečnost, že usedl za volant svým vlastním rozhodnutím, aniž by ho kdokoliv nutil.

Fotogalerie
6 fotografií