Činu se muž dopustil s komplicem Janem Čechem, jemuž justice vyměřila 12 let vězení. Čechovu stížnost odmítl Ústavní soud už loni. Konstatoval tehdy, že postup Městského soudu v Praze sice nebyl formálně perfektní, nebylo to ale tak závažné pochybení, aby vyžadovalo zásah ÚS.

Samopalem proti dodávce

Doležal společně s komplicem přepadli v březnu 2013 před obchodním domem IKEA auto bezpečnostní agentury Loomis s mnohamilionovou hotovostí. Měli na sobě policejní uniformy, maskovali se kuklami a posádce hrozili zbraněmi. Následně na vůz vypálili dávku ze samopalu, přičemž jedna ze střel pronikla dovnitř, posádce se však podařilo ujet i s penězi. Pachatelovo počínání soud vyhodnotil i jako pokus o vraždu.

Před pokaženým přepadením uloupili komplicové peníze a zboží z herny ve středočeských Voticích. Předtím kradli traktory ze zemědělských družstev. Vinu popírali.

Recidivista Doležal strávil ve vězení podstatnou část života. Dříve byl odsouzen například za vydírání, porušování domovní svobody nebo mnohonásobné krádeže. Média o něm začala rozsáhleji informovat poté, co ještě pod svým původním jménem přepadl spořitelnu na Berounsku a společně s komplicem smrtelně zranil pokladní. Soudy mu za to uložily 14 let odnětí svobody.