Tahle událost poškozeného muže zřejmě nadosmrti poučila. Když si z bankomatu v Makovského ulici vybral peníze, odešel nevědomky s prázdnou - kartu totiž sice zastrčil zpátky do peněženky, deset tisíc ale v bankomatu zůstalo. K jeho smůle ale nezajely zpět do přístroje, jak by se nejspíš po nějakém čase stalo. Dříve než k tomu došlo, totiž na místo přišel muž v bílém tričku a lákavý obnos sbalil. 

„Na základě těchto skutečností je muž zachycený na fotografiích z bankomatu podezřelý z přečinu zatajení věci. Za tento delikt mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté nicméně připouštějí, že z fotografií nemusí být nutně pachatelem protiprávního jednání - peníze totiž mohl někde odevzdat. Vzhledem k tomu, že žádná databáze takto odezvdaných nálezů neexistuje, nemají ale policisté, jak se o tom dozvědět.

Žádají proto veřejnost o spolupráci při pátrání po muži. „Pokud ho poznáváte, znáte jeho totožnost, nebo jeho místo pobytu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ vyzývají policisté.

Fotogalerie
3 fotografie