V neděli odpoledne dostala městská policie informaci o agresorovi s rozbitou lahví v ruce na cyklostezce. Proto se ihned vydali na místo. „Podezřelý muž se pokusil o útěk směrem k ulici Pod Havránkou, kde však narazil na další hlídku městské policie,“ popisovala událost mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Muž daleko nepláchl. Přeskočil betonové zábradlí a posadil se na zem, kde jej objevila hlídka. „Při ověřování mužovy totožnosti se na místo dostavili dva muži – svědci, kteří potvrdili, že muž ohrožoval s rozbitou skleněnou lahví v ruce jejich rodinu včetně dětí na cyklostezce a poškodil reflexní bezpečnostní lano u přívozu,“ sdělila mluvčí, že mimo agrese navíc i poničil lano u přívozu, které varuje kajakáře před málo viditelným ocelovým lanem přívozu.

Agresor na místě tvrdil, že měl k daným činům pádný důvod. Nejprve se ohradil, že bezpečnostní lano, které kajakářům poškodil, poničil jen proto, že je plastové, což nemá rád. A na cyklisty vyběhl s lahví v ruce, jelikož si na něj cyklisté v minulosti také dovolovali. Tak obhajoval své nepřiměřené počínání. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou věc k dalšímu opatření převzala hlídka Policie ČR.